Loading...

Yazı Detayı

Web Tasarım ve Seo

Web Tasarım ve Seo

  • Web Tasarım ve Seo

Web tasarım süreci ve kurumsal anlamda sizi yansıtan bir web sitesi hazırlamak ciddi bir süreçtir. Bütçenize uygun maliyetlerle şirketiniz için bir web sitesi yaptırdınız fakat kimse sizi ve sitenizi ziyaret etmiyor. Web sitesi ne kadar güzel olursa olsun web tasarımı yapmakla bu sürecin bittiğini düşünmeyin, açtığınız web sitesi kendi başına firmanızı tanıtamaz.

 

Kurumsal web siteleri firmalar için maddi kazanç beklentisi olmadan sadece tanıtım yapmak ve kurumsal olmak için hazırlanmış web siteleridir. Seo uyumlu kurumsal web siteleri ise internet üzerinde görünür olmak ve para kazanmak için tasarlanmıştır.

İnternette olma sebebiniz kazancınızı arttırmak ve maddi gelir sağlamak ise web tasarımı yaptırmak her şeyin yeni başladığı anlamına gelmektedir. İnternet üzerindeki milyarlarca web sitesi arasında görünür olmak, sizi arayan kullanıcılara ulaşabilmek ve doğru hedef kitleyi potansiyel müşteriye dönüştürebilmek için web sitenizin seo kurallarına uygun hazırlanmış olması gerekmektedir.

 

Hazırladığınız web sitesi ne kadar güzel olursa olsun içerik olarak ne kadar kaliteli olursa olsun web sitenizin arama motorlarının kurallarına göre optimize edilmesi gereklidir. Eğer web sitenizi arama motorlarına uyumlu tasarlatmazsanız o site arama motorlarında görüntülenmez ve kullanıcıya ulaşamazsınız. Başta Google olmak üzere diğer arama motorları da sizin web sitenize kolaylıkla erişebilmeli ve kolayca tarayabilmelidir.

 

Web sitenizi barındırmak için öncelikle bir web hosting sunucunuz olmalıdır. Aldığınız web hosting hizmeti ne kadar hızlı ise arama motorlarında ki puanınız o kadar artmaktadır. Web sitenizin yazılım kurallarına uygun olduğundan emin olmalısınız.

 

Web sitenizin faydalı ve insanlara bilgi vermeye hedefleyen orjinal içeriklere sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Özgün içerik ve kullanım kolaylığı ile arama motorlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz. Arama motorlarının en büyük hedefi insanlara yarar sağlayan web sitelerini üst sıralarda tutmaktır.