Loading...

Yazı Detayı

Web Sitesi Yaptırmak istiyorum

Web Sitesi Yaptırmak istiyorum

  • Web Sitesi Yaptırmak istiyorum

Firmalar web sitesi yaptırmak yada web sitesini yenilemek istediği zaman başlıca Google ve diğer arama motorlarında Web sitesi yaptırmak istiyorum araması yaparlar.
Google aramalarında çıkan yüzlerce sonuç arasından web tasarım hizmeti veren firmaların web sitelerini ziyaret ederler.Site yaptırmak isteyen kişiler/firmalar bir çok web tasarım firması arasında kararsız kalırlar çünkü tüm firmalar en iyi ve en ucuz kendi firmaları olduğunu belirtirler.
 
Bu yazımızda sizlere bir web tasarım, web yazılım, e-ticaret yazılımı hizmeti veren firma ile çalışmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar konusunda bilgi vereceğiz.
Bu kriterlere dikkat ettiğinizde size en uygun web tasarım firmasını bulabilirsiniz.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ama Kiminle Çalışacağımı Bilmiyorum 

Firmalar dışarıdan bir hizmet almak istediklerine genellikle çalışacakları firmanın yanı başında aynı şehirde olmasını isterler. Çünkü aynı şehirde ki firmalar daha ulaşılabilir ve güvenilir gelmektedir.
Olası problemler yaşandığında firma ziyaret edilebilir, müsait zamanlarda firmaya ziyarette bulunulabilir yada çay,kahve içmeye gidilebilir.
Sorun yaşandığında direkt olarak firma yetkilileri ile yüz yüze görüşebilir yada fikir alışverişi yapılabilir.
Ancak web tasarım ve web yazılım firmalarının hizmet alanları bulunduğu lokasyonları aşar şehir dışı ve yurt dışı projeleri geliştirebilirler.
Online platformda hizmet veren web tasarım firmaları telekominikasyon çeşitliliği ile sınırlarını aşarak bir çok lokasyonda hizmet verebilirler.
 
Dolayısıyla hizmet almak istediğiniz firmanın sizinle aynı şehirde yada aynı lokasyonda olmasının size sunmuş olduğu çok fazla avantaj yoktur.
Avantaj olarak gördüğünüz kriterler sizi niçin dezavantaj bile olabilirler.
Her işletme verdiği hizmeti sürdürebilmek için belirli sayıda iş potansiyeline erişmek zorundadır.
Aksi takdirde işletme hizmet vermeye devam edemeyerek kapatmak zorunda kalır.
Bu nedenle sizin bulunduğunuz lokasyonda web tasarım firmaları çok az sayıda iş alımı yapıyor olabilir böylelikle o lokasyonda çok uzun bir süre hizmet veremeyecektir.
Firmamızdan örnek vermek gerekirse, bizim ofisimiz Sakarya'dadır. Sakarya büyükşehirlere yakın bir lokasyondadır. Bu nedenle kocaeli, istanbul, ankara, bursa gibi büyük şehirlerden proje alma potansiyelimiz yüksek orandadır. 
Biz Sakarya'da web tasarım hizmeti veren firma olarak 5 seneden fazladır bir çok farklı şehirde ve farklı ülkelerde (almanya,kıbrıs,arnavutluk,ırak,finlandiya,fransa,belçika) projeler geliştiren web tasarım hizmeti veren bir firmayız.

Uygun Fiyata Web Sitesi Yaptırmak istiyorum

Bir çok sektörde olduğu gibi web tasarım sektöründe de fiyatlar farklılık göstermektedir.
Aynı tasarım ve aynı özelliklere sahip web sitelerinin hizmetin de bile mğthşr fiyat farkları olabilir.
Her firma uygun fiyata web tasarımı yaptırmak ister.
Fakat uygun fiyata yapılan bir çok web sitesi adete çöp site olarak nitelendirilmektedir.
Tasarımda hatalar,  yazılımda çalışmayan bir çok alan olmaktadır.
Dolayısıyla uygun fiyata hizmet almak isterken, ödediğiniz paralar karşılığında işinize yaramayacak asla sizi tatmin etmeyecek hizmet alabilirsiniz.
Peki bu kadar karmaşa içerisinde uygun fiyata web tasarım yaptırmak istiyorum diyen bir firma olarak hizmet alacağınız firmayı nasıl seçmelisiniz?

Tecrübelerini Sorun ve Referanslarını İnceleyin

Arama sonuçlarından belirlediğiniz bir kaç firma ile artık görüşme aşamasına geldiğinizi düşünüyoruz.
Bu süreçte web tasarım hizmeti almak için yapmanız gereken en önemli kriterlerden bahsedeceğiz.
Öncelikle çalışmayı düşündüğünüz web yazılım şirketinin referanslarını incelemelisiniz.
Web sitesinde referans olarak sunduğu firmaların web sitelerini ziyaret edin.
Genellikle kurumsal web sitelerinin en alt kısmında footer alanında o web sitesini yapan firmanın imzası bulunmaktadır.
Hizmet veren firmanın referans sitelerinde kendi imzaları bulunuyorsa 1 adım öne geçebilir.
Ancak referans olarak gösterdiği sitelerin altında farklı imzalar var ise o firmadan uzak durmalısınız.
Çünkü bu firma başka web tasarım firmalarının yaptığı siteleri kendi yapmış gibi gösteriyordur.
 
Referans web sitelerinin yüklenme hızını test edin.Referanslarda bulunan siteleri açtıktan sonra web sitsinin yüklenme hızını test edin. Eğer referans olarak gösterdikleri web siteleri yavaş çalışıyor ise muhtemelen sizin alacağınız hizmet sonrası web siteniz yavaş çalışacaktır.
Tecrübelerini sorun hangi firmalar ile çalışmışlar hangi projelerde yer almışlar. Çalıştıkları firmalar için hangi hizmetleri sunmuşlar, yer aldıkları projelerin başarı oranlarını sorun.
 
Yukarıda anlattığımız kriterler web tasarım hizmeti alma aşamasında hangi firma ile çalışmanız gerektiği konusunda sizlere yol haritası çizecektir.