Loading...

Yazı Detayı

Responsive Web Tasarim

Responsive Web Tasarim

  • Responsive Web Tasarim

Internet kullaniminin artisinda mobil kullanicilarin önemigittikçe artmaktadir. Akilli telefonlarin yayginlasmasi ile birlikte mobilkullanici oraninin artisi dikkat çekici düzeye gelmistir. Web tasarim sektörüde mobil kullanicilara duyarsiz kalamamistir ve mobil kullanicilara daha iyibir deneyim yasatmak için mobil cihazlara uyumlu tasarimlara yönelmistir.

Responsive tasarim olarak adlandirilan tasarim çalismalarison yillarda gittikçe popüler hale gelmistir. Sakarya web tasarim firmasi olarakbizlerin de web sitelerinde olmazsa olmaz diyebilecegimiz bir öneme ulasmistir.

 

Responsive tasarimlar her türlü mobil cihazlaringörüntülenme konusunda sorunsuz çalismaktadir. Mobil cihazlarda elde edilenuyumlu görüntü kullanici deneyimini arttirmistir.

Responsive web sitelerinin yapiminda her çözünürlük içinayri css kodlamalari yapilabilir ve bootstap gibi framework yapilari ilekullanilabilmektedir.

Kodlamanin ardindan düsük ve yüksek çözünürlüklerde websayfasinin tasariminin test edilerek dogru görüntülendigi teyit edilebilir. Butesti hizli ve kolay yapmanin basit bir yolu da Google Mobil Uyumluluk testsayfasidir.

 

Responsive tasarima uygun hazirlanarak yayina alinan web siteleri; masaüstü bilgisayarlarda , yüksek çözünürlüklü dizüstü bilgisayarlardagörüntülenebilir ve okunaklidir.

Tüm çözünürlüklere uyumlu bu yapi web sitelerini ziyareteden kullanicilar açisindan kullanim deneyimine katki saglayacak ve websayfanizda uzun süre geçirmesini saglayacaktir.

Responsive tasarimli web sitesi tasarlarken dogru tasarimile birlikte dogru kodlama yapisiyla bir bütünlük elde edebilir ve web sitenizegiris yapan kullanicilarin memnuniyetini kazanabilirsiniz.